Rainer Zitelmann 1957’de Frankfurt Main, Almanya’da doğdu. 1978’den 1983’e kadar tarih ve siyaset bilimi okudu ve dereceyle mezun oldu. Profesör Freiherr von Aretin danışmanlığında hazırladığı, Hitler. Selbstverständnis eines Revolutionärs (Hitler’in Nasyonal Sosyalizmi) başlıklı teziyle Doktora derecesi aldı. “En yüksek şeref ödülü” payesiyle ödüllendirilmiş olan bu çalışma, dünya çapında dikkat çekip takdir görmüştür.

1987’den 1992’ye kadar Berlin Özgür Üniversitesi Sosyal Bilim Araştırmaları Enstitüsü’nde çalışan Zitelmann, daha sonra Almanya’nın üçüncü en büyük yayın grubu olan Ullstein-Propyläen yayınevinin genel yayın yönetmeni olmuş ve Alman günlük gazetesi Die Welt’in çeşitli birimlerini yönetmiştir. 2000 yılında kendi şirketi, Dr. ZitelmannPB. GmbH’ı kurmuş, bu şirket o günden beri Almanya’daki gayrimenkul danışmanlık şirketleri arasında piyasa lideri haline gelmiştir. Şirketi 2016’da satmıştır.

2016 yılında, Zitelmann bu kez sosyoloji alanında olmak üzere, Potsdam Üniversitesi’nde Profesör Wolfgang Lauterbach gözetiminde süper-zenginlerin psikolojisi konulu teziyle ikinci doktora derecesini almıştır. İkinci doktora tezi İngilizce olarak The Wealth Elite (Zengin Elitler) adıyla yayımlanmış olup süper-zenginlerin psikolojisini ele almaktadır.

Zitelmann toplam 26 kitap yazmış, bunlar dünya çapında birçok dile çevrilerek kayda değer bir başarıya mazhar olmuştur. Asya, Amerika Birleşik Devletleri ve Avrupa’da çok aranan bir misafir konuşmacıdır. Son birkaç yılda, dünyanın önde gelen çok sayıda yayın organında makaleler yazıp röportajlar vermiştir, bunlar arasında Le Monde, Le Point, Corriere della Sera, Il Giornale, Frankfurter Allgemeine Zeitung, Die Welt, Der Spiegel, Neue Zürcher Zeitung, The Daily Telegraph, The Times, National Interest, Forbes ile Çin ve Vietnam’da birçok medya organı bulunmaktadır. Rainer Zitelmann’ın hayatıyla ilgili detaylı bilgi rainer-zitelmann.com adresinde bulunabilir.

Anti-Kapitalist Safsatalar
Yeni Ürün %25,00