Yandex
 

Robert A. Harper

Robert A. Harper

Dr. Robert A. Harper, Ohio Eyalet Üniversitesinde psikoloji, antropoloji ve sosyoloji alanında eğitim almış, ardından Detroit, New York ve Washington’da doktora sonrası psikoterapi eğitimi görmüştür. Ülkenin önde gelen üniversitelerinde ders vermiş, Ohio Eyalet Üniversitesi ile Detroit’teki Merrill-Palmer Enstitüsünde danışmanlık eğitim programları yürütmüştür.

Dr. Harper, Amerika Psikoterapi Akademisi ile Amerika Evlilik ve Aile Terapisi Birliğinin başkanıdır. Ayrıca, Amerika Psikoloji Birliğinde, Psikolojik Danışmanlık, Psikoterapi ve İnsancıl Psikoloji gibi bölümlerin de başkanlığını yapmıştır. Kırk yıldır Washington D.C.’de psikoterapi ve evlilik ve aile danışmanlığı yapmaktadır. Aralarında Psikoloji Uygulaması Ulusal Akademisi ve Amerika Psikoloji Birliğinin psikoterapi ve klinik psikoloji bölümlerinin bulunduğu çeşitli bilimsel ve profesyonel örgütler tarafından çeşitli ödüllere layık görülmüştür.

Dr. Harper, profesyonel ve popüler yayınlara 100’ün üzerinde makale ve aralarında Marriage, Psychoanalysis and Psychotherapy: 36 Systems gibi yapıtların bulunduğu birkaç etkili kitap yazmıştır. Şu anda emekli olmasına karşın, doksanlı yıllarını bahçıvanlık ve yolculuk başta olmak üzere çeşitli etkinliklerle oldukça aktif bir şekilde geçirmektedir. Dr. Harper’ın dediği gibi: “DDDT ilkeleri sayesinde şimdi her zamankinden daha etkin ve daha eğlenceli bir yaşamım var. İnanmıyorsanız, karım Mimi’ye sorun!”

 

Serbest Kitaplar

İvedik Cad.
Mercan 2 Plaza.
No: 417/A,
Yenimahalle / ANKARA
T: 0 (312) 566 06 22
info@serbestkitaplar.com

E-posta haber listemize
kaydolarak yeni çıkan
kitaplardan haberdar
olmak için: