Yandex
 

John Herman Randall, Jr.

John Herman Randall, Jr.

14 Şubat 1899’da Baptist bir papazın oğlu olarak Michigan, Grand Rapids’te dünyaya geldi. New York şehrinde bulunan Morris Yüksek Okulu’nu bitirdi ve Sosyal Bilimler okuduğu Columbia Üniversitesi’nden 1918 yılında mezun oldu. Ertesi yıl yüksek lisansını bitirdi ve 1922’de de doktorasını.

23 Aralık 1922’de New York’ta Mercedes Irene Moritz ile evlendi. İki oğulları oldu: John Herman Randall III ve Francis Ballard Randall.

1925’te Columbia Üniversitesi’nde yardımcı doçent olarak çalışmaya başladı. American Philosophical Association(APA), Ethical Culture Society, Alpha Delta Phi ve Phi Beta Kappa üyesiydi. 1967’de Metaphysical Society of America’nın başkanı olarak görev aldı.

1922’de The Problem of Group Responsibility’i, 1926’da The Making of the Modern Mind’ı yazdı. Aynı zamanda The Introduction to Contemporary Civilization’ın yazılmasında katkıda bulundu ve Aristoteles üzerine Aristoteles adlı etkileyici bir çalışma yaptı. Diğer kitapları, metafizik ve tarih felsefesi üzerine yazılmış makalelerin derlendiği Nature and Historical ExperienceHow Philosophy Uses Its PastThe Role of Knowledge in Western ReligionPlato: Dramatist of the Life of ReasonHellenistic Ways of Deliverance and the Making of the Christian Synthesis, ve Orta Çağlardan yirminci yüzyıla üç ciltlik felsefe tarihi olan The Career of Philosophy’dir. 1933’te Hümanist Manifesto’yu imzalayanlardandır.

 

Serbest Kitaplar

İvedik Cad.
Mercan 2 Plaza.
No: 417/A,
Yenimahalle / ANKARA
T: 0 (312) 566 06 22
info@serbestkitaplar.com

E-posta haber listemize
kaydolarak yeni çıkan
kitaplardan haberdar
olmak için: