Yandex
 

Owen E. Hughes

Kamu politikası ve yönetimi konusunda engin bir deneyime sahip olan Profesör Hughes ilk önce Perth’te Commonwealth kamusal hizmetinde birkaç yıl geçirmiş, sonra University of Tasmania’da yönetim/idare konusunda üç yıl özel ders vermiş ve 1985’te Monash University’de öğretim üyesi olarak görev almıştır. Monash’te çoğunlukla MBA programında kamu işletmeciliği konusunda hem ders vermiş hem de araştırmalarını sürdürmüştür.


1994’te İşletme Bölümü’ne Kamu Sektörü İşletmeciliği Profesörü olarak atanmıştır ve Kamu Politikası Yüksek Lisansı ve Diplomasi ve Ticaret Yüksek Lisansı Bölüm Başkanı olmuştur. 1999’dan 2002’ye kadar İşletme Bölümü’nün Başkanlığını yapmıştır ve 2003’te Profesör Allan Fels’e Avustralya ve Yeni Zelanda Fakülteleri’nin (ANZSOG) kurulmasına yardımcı olması için geçici göreve getirilmiştir. 2004’te yeni kurulmuş Lisansüstü İşletme Bölümü’ne başkan olmak için Monash’e geri döndü.

Profesör Hughes Renmin University’de Kamu Yönetimi Fakültesi’nde, Çin’de misafir profesördür ve ANZSOG’un akademik bir üyesidir.

 

Serbest Kitaplar

İvedik Cad.
Mercan 2 Plaza.
No: 417/A,
Yenimahalle / ANKARA
T: 0 (312) 566 06 22
info@serbestkitaplar.com

E-posta haber listemize
kaydolarak yeni çıkan
kitaplardan haberdar
olmak için: