Yandex
 

Grace Halsell

Grace Halsell

Teksas’ta büyümüş bir gazeteci olan Grace Halsell, Teksas’taki iki üniversitenin yanı sıra, New York Columbia Üniversitesi ve Sorbonne’da eğitim görmüştür. Denizaşırı ilk görevinde, Avrupa’yı bisikletle dolaşmıştır. Daha sonra, Southwestern gazetesinde yazarken Avrupa, Güney Amerika, Asya ve Orta Doğu’ya seyahatlerde bulunmuştur. Görev yaptığı yerler Rusya, Çin ve Kore’den, Vietnam, Bosna ve Kosova’ya kadar uzanmaktadır.

Amerika gazetelerinde yazması yanında The Japan Times, The Hong Kong Tiger-standard, The Arab News ve Peru-Lima’da çıkan La Prensa’da köşe yazarlığı yapmıştır.

Beyaz Saray’da Başkan Johnson döneminde 3 yıl süreyle personel şefliği görevinde bulunmuştur.

Yazdığı kitaplar arasında, deri rengini siyahlaştırarak Mississippi ve Harlem’de zenci bir kadın kılığında yaşarken başından geçenleri anlatan Ahretlik (Soul Sister), Arizona’da Navajo Kızılderililer rezerv bölgesinde yaşadığı günlerin hikayesini anlatan Sarısaçlı Bessie (Bessie Yellowhair), Amerika-Meksika sınırını kimliksiz geçen Meksikalılar arasında geçirdiği günleri anlatan Kanunsuzlar (The Illegals) ve bir hatıra kitabı olan Onların Yerinde (In Their Shoes) bulunmaktadır.

Grace Halsell Amerika’da Kim Kimdir (Who’s Who in America) listesinde kendisine yer verilen birisidir. Teksas Hristiyan Üniversitesi’nden, “Green Honors Chair Professor of Journalism” (gazetecilik) ödülü, Pensilvanya Üniversitesi’nden Hayat Boyu Başarı ödülü almıştır.

 

Serbest Kitaplar

İvedik Cad.
Mercan 2 Plaza.
No: 417/A,
Yenimahalle / ANKARA
T: 0 (312) 566 06 22
info@serbestkitaplar.com

E-posta haber listemize
kaydolarak yeni çıkan
kitaplardan haberdar
olmak için: